Dotační možnosti pro podnikatele

businessman hand working with new modern computer and business success as concept

Očekává se, že Ministerstvo průmyslu a obchodu v následujících týdnech aktualizuje Harmonogram výzev pro rok 2016. Přesto, že některé programy (Obnovitelné zdroje energie, Úspory energie v SZT a Nízkouhlíkové technologie) v roce 2016 příjem žádostí již vyhlásily, většina dotačních titulů bude vyhlášena na konci léta tohoto roku.

V květnu má dojít k vyhlášení výzev programů Školicí střediska a Marketing. Dotace je poskytována ve výši 50 % do výše 5 milionů Kč na vybavení, rekonstrukci či výstavbu školicích prostor/center.

Na své investiční projekty se mohou podniky ucházet o podporu také v oblasti rekonstrukcí zastaralých budov, snížení energetické náročnosti provozu nebo výroby, pořízení nového technologického vybavení, případně na vývojové aktivity.

Rád bych upozornil zejména na dotační možnosti v oblasti zateplování budov a snižování energetické náročnosti. První výzva programu Úspory energie byla velmi štědrá a je pravděpodobné, že tento trend zůstane i v letošním roce. Dle aktuálních informací má být druhé kolo vyhlášeno v srpnu. Vzhledem k očekávanému datu příjmu žádostí je nejvyšší čas pro zahájení přípravy na projektu. Pro podání žádosti o podporu je nutné mít projektovou dokumentaci a energetický posudek. Podpora je poskytovaná až do výše 50 % investičních nákladů.

Mějte na paměti, že systém hodnocení žádostí je soutěžní, rozhoduje tedy kvalita zpracování žádosti. Pro nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat.

T: +420 776 855 100,

@: info@njfg.cz

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *